> >

Olli Hietanen

Tulevaisuuden tutkija luotaa tulevaisuuden työelämää

Olli Hietanen on Turun yliopiston Tulevaisuuden tutkimuskeskuksen kehitysjohtaja, eduskunnan tulevaisuusvaliokunnan pysyvä asiantuntija sekä Tulevaisuudentutkimuksen seuran hallituksen jäsen.

Ollilla on pitkä kokemus suomalaisen, eurooppalaisen ja myös globaalin tietoyhteiskunnan sosiaalisesti, kulttuurisesti, ekologisesti ja taloudellisesti kestävän tulevaisuuden tutkimuksessa ja kehittämisessä.

Olli on toiminut Tulevaisuuden tutkimuskeskuksen varajohtajana sekä Tulevaisuudentutkimuksen Verkostoakatemian koordinaattorina. Hietasen asiantuntijuusalueita ovat mm. johtamisen, työn ja koulutuksen tulevaisuus, sosiaali- ja terveysalan tulevaisuus, ympäristöalan ja turvallisuuden tulevaisuus sekä luova talous ja tietoyhteiskunta.

Olli on puhujana huippuluokkaa eli palautteiden puolesta hän on ehdottomasti TOP50-puhuja Suomessa!

Olli Hietasen kevään 2016 työ- ja luentokalenteri vaan alkaa olla täysi!

- Myös seuraavat tulevaisuuden tutkijat saavat loistopalautteita:
Mika Pantzar ; http://www.speakersforum.fi/mika.pantzar
Markku Wilenius ; http://www.speakersforum.fi/markku.wilenius
Mika Aaltonen ; http://www.speakersforum.fi/mika.aaltonen
Esko Valtaoja ; http://www.speakersforum.fi/esko.valtaoja
Ilkka Halava ; http://www.speakersforum.fi/ilkka.halava
Nicklas Bergman ; http://www.speakersforum.fi/nicklas.bergman
Stefan Hyttfors ; http://www.spakersforum.fi/stefan.hyttfors

Tee varaus tai pyydä lisätietoa puhujista - saat ehdotukset jo samana työpäivänä!

Autamme sinua löytämään parhaan puhujan tapahtumaanne.

Aihe ?
Tapahtuma ?
Puhuja ?
Nimi
Yritys
Toimenkuva
Osoite
Postinumero
Paikkakunta
Puhelin
Sähköposti
Hinta/Budjetti
Lisätietoja

Ota yhteyttä

Puh: 0201-5529 90
Sähköposti info@speakersforum.fi

Google translate

Facebook

Oy Speakersforum Finland Ab, Sinikalliontie 5, 02630 Espoo. Puh: 0201 5529 90.

Sivukartta