
Uuden sukupolven työnhakupalvelu, JustRecruitMe.com on esillä Helsingin Kampissa perjantaina 19.11.2010. Päivän juontaa kokenut tv-kasvo, Ismo Jokinen. Päivä huipentuu klo 17.00 alkavaan omaa Maria!-showtaan Nelosella juontavan Maria Veitolan vetämään talk showhun, jonka vieraina nähdään viittomakielinen artisti Signmark, kamppailulajien perässä maailmalla matkaava räätäli Arman Alizad sekä tankotanssin hallitseva Suomen mestari Oona Kivelä. Talk showssa käsitellään aiheita persoonallisuudesta, omana itsenä menestymisestä ja esiintymisestä aina työnhakuun asti. Promootiopaikalla Kampin keskuksessa ohikulkijoiden on mahdollista rekisteröityä ja tutustua palveluun koko päivän ajan, klo 18.00 asti.
JustRecruitMe.com on ensimmäinen rekrytointipalvelu, jossa käyttäjät luovat itsestään videoesittelyn sisältävän uraprofiilin ja jossa työnantajat voivat selata uraprofiileja profiilipankissa. JustRecruitMe-palvelun nettisivut on avattu syyskuussa 2010 ja nyt Kampissa järjestettävä tapahtuma on osa palvelun lanseerausta.
JustRecruitMe.com Kampin keskuksessa, keskusympyrässä klo 07-18.00. Maria Veitolan vetämä talk show ja Oona Kivelän esitys klo 17-18.00.
Lisätietoja palvelusta ja haastattelupyynnöt:
Miria Kostiainen
PR & Communications
Suora +358 (0)201 5528 75
GSM +358 (0)44 5529 910
(JavaScript must be enabled to view this email address)
Voit ottaa meihin yhteyttä myös puhelimitse tai sähköpostilla.